تربیت بدنی

دانلود فایل: دانلود پروژه در مورد رماتیسم – قسمت اول

دانشمندان در دانشگاه ليورپول در بريتانيا ادعا مي کنند راهي براي متوقف کردن يکي از دردآورترين جنبه هاي بيماري رماتيسم پيدا کرده اند.

در اثر اين بيماري مفاصل متورم و دردناک مي شوند که تا حدودي ناشي از آن می باشد که بدن سلول هاي سفيد خون يا همان ”نوتروفيل ها” را براي مقابله با بيماري به مفاصل گسيل مي کند.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید
اما مشکل اينجاست که نوتروفيل ها مقدار زيادي مواد سمي در مفاصل ترشح مي کنند که مي تواند به آنها صدمه بزند.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

اکنون دانشمندان مي گويند که مي توان ترشح اين مواد سمي، بي آنکه تاثير نوتروفيل ها از ميان برود، را متوقف نمود.

پروفسور رابرت موتس، مدير تحقيقات و توسعه در مرکز علوم باليني دانشگاه ليورپول و پروفسور استيون ادواردز در دانشکده علوم بيولوژيکي ادعا مي کنند راهي براي خنثي کردن تاثير زيانبار نوتروفيل ها پيدا کرده اند، بي آنکه از توانايي آنها در محافظت از بدن پیش روی عفونت کاسته گردد.

تيم پژوهشگران پي برد زماني که يک ملکول ويژه در سطح نوتروفيل ها با بهره گیری از پادتن هاي خاصي مسدود گردد، ترشح مواد سمي متوقف مي گردد.

پرفسور موتس گفت: ”اين مهيج ترين اکتشاف می باشد زیرا به اعتقاد ما براي اولين بار فرصتي براي سرکوب رماتيسم پيدا کرده ايم که بيمار را از هزينه هاي سنگين عوارض جانبي که مشکلي عمده در ساير داروهاي ضدرماتيسم می باشد معاف مي کند

آيا تاکنون درد، التهاب و گرفتگي را در مفاصل خود تجربه کرده ايد؟ آيا تاکنون به فکر پيشگيري از آرتروز و پوکي استخوان افتاده ايد؟
سالخوردگي، بالا بودن وزن، عدم تغذيه مناسب در دوران جواني و ساير عوامل موجب سائيدگي غضروفها و همچنين بروز دردهاي آرتروز و مفاصل مي گردد.
™FlexiPlus ( فِلِکسی پِلاس ) علاوه بر کاهش درد و آماس، به بازسازي مفاصل کمک ميکند .
بيماري رايج آرتروز را مي توان به دو نوع (OA Osteoarthritis) و (RA Rheumatoid) تقسيم نمود.
با مطالعات انجام شده بيش از صد نوع بيماري گوناگون مي تواند موجب درد ، گرفتگي و در اغلب موارد سبب تورم مفاصل گردد. بروز تورم مفاصل و استخوانها هنگامي می باشد که غضروفهاي انتهايي استخوانها به تدريج دچار خوردگي مي گردد و نتيجه آن سائيدگي استخوانها با يکديگر مي باشد .اين تورم اغلب در مفاصل دست، زانو، باسن و ستون فقرات نظاره مي گردد.
رماتيسم مفاصل (RA)اختلالي می باشد که موجب توليد پادتن هاي مضر مي گردد و به صورت کلي روي تمام مفاصل اثر مي گذارد . سيستم ايمني بدن به لايه بيروني مفاصل حمله مي کند در نتيجه موجب تورم مفاصل شده که اين تورم در اطراف بافتها گستردگي بيشتري به خود مي گيرد و به تدريج به غضروفها و بافت استخوانها آسيب مي رساند .

علائم آرتروز:
تورم، درد، التهاب و گرفتگي مفاصل.
از علائم مهم آرتروز بويژه (RA) مي توان به خستگي، التهاب، قرمزي وتورم اطراف مفاصل تصریح نمود.
عوامل موثر در آرتروز:

تا کنون عامل اصلي بروز آرتروز نا شناخته مانده ولي تحقيقات نشان مي دهد که عوامل فراواني در پيدايش اين بيماري دخيل مي باشند.

  • سن
  • جنس(زن ، مرد)
  • بالابودن وزن
  • آسيبهاي ورزشي
  • آسيبهاي ضمن کار ( حرکات مداوم يا حمل اجسام سنگين )
  • نوع شغل افراد

چگونه مي توان مانع از بروز آرتروز گردید و بطور طبيعي آن را معالجه نمود؟
ابتدائي ترين راه درمان، درمان با گياهان طبيعي، ورزش و بهره گيري از رژيم سالم مي باشد که از آسيب رسيدن به بافتها بيشتر جلوگيري مي کند و موجب ترميم مفاصل مي گردد.
™FlexiPlus تمام ترکيبات اصلي و مورد نياز جهت باز سازي مفاصل و مقابله با التهاب را بطور طبيعي دارا مي باشد .
ترکيبات:
™FlexiPlus حاوي تمامي ويتامينها و مواد معدني ضروري نظير ويتامين A،C،D،E،B1،B3،B5،B6،B12، فوليک اسيد و بيوتين (ويتامينH) ميباشد.
مواد معدني: کلسيم، منيزيم و روي مانند ترکيباتی می باشد که در™FlexiPlus بکار رفته می باشد.
Glucosamine Sulfate (سولفات گلوکازمين): ماده اي می باشد که بطور طبيعي ايجاد مي گردد و يکي از عوامل اصلي در ساختار مفاصل بدن محسوب ميگردد. کاهش آن به دليل بالا رفتن سن و يا شوکهاي روحي اغلب منجر به تورم مفاصل و استخوانها مي گردد. مصرف Glucosamine Sulfate مواد اوليه را جهت توليد Chondracytes که در ايجاد غضروف مؤثرند فراهم مي کند. همچنين Glucosamine بطور قابل توجه اي در کاهش ورم و درد در بيماران آرتروزي موثر مي باشد.
ريشه Ginger: هزاران سال می باشد که در هند و چين به عنوان يک گياه دارويي مورد بهره گیری قرار ميگيرد.Ginger يک آنتي اکسيدان و ضد باکتري قوي می باشد، که به عنوان کاهنده دردهاي عضلاني شناخته شده می باشد.
Flaxseed oil (روغن بزرک): سرشار ازاسيد Alpha- linolenic مي باشد که در بدن به اسيد چرب امگا 3 DHA وEPA تبديل مي گردد .
تحقيقات نشان مي دهد که EPA وDHA محافظ بدن پیش روی بيماريهاي قلبي، کاهنده کلسترول بد، مقاوم کننده سيستم ايمني بدن، بالابرنده عملکرد مغز و همچنين کاهنده دردهاي مفاصل مي با شند .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

Soy lsoflavone: منحصراً در Legumes (بنشن) وSoy bean (سويا) يافت مي گردد. در رژيمهاي غذايي که سويا به ميزان بالايي بهره گیری مي گردد تاثيرات مثبتي روي متابوليسم استخوانها گذاشته همچنين از پوکي استخوان جلوگيري مي کند .
Bee pollen (گَرده زنبور): يکي از کاملترين غذاهاي طبيعي محسوب مي گردد. گرده زنبور به عنوان افزايش دهنده ميزان تحمل، درد ، بردباري و شور و نشاط، تمرکز حواس و تقويت کننده رگهاي قلبي و سيستم تنفسي شناخته شده می باشد .
Rosemary leaf (برگ رزماري): ترکيبات ضد التهابي آن جهت درمان بيماريهاي روماتيسمي و معضلات گردش خون موثر بوده همچنين به عنوان تسکين دهنده معضلات سوء هاضمه، سردرد و استرسهاي عصبي مورد بهره گیری قرار ميگيرد.
Green tea leaf ( برگ چاي سبز ): به عنوان منبع موثري از آنتي اکسيدانهاي درمان بخش که موجب سلامتي و طول عمر مي شوند شناخته شده می باشد. مطالعات نشان مي دهد که چاي سبز در کاهش التهابات ناشي از آرتروز موثر مي باشد .

Leave a Comment