تربیت بدنی

منبع پایان نامه : دانلود پروژه در مورد رماتیسم – قسمت سوم

خواندن و نوشتن

گرفتن اشياء بمدت طولاني باعث فشار به مفاصل مي‌گردد. مثلاً گرفتن كتاب يا نوشتن بمدت طولاني باعث درد مفاصل انگشتان ومچ دست مي‌گردد. بهتر می باشد از خودكار‌هائي بهره گیری گردد كه سبك باشند و محل گرفتن آنها قدري كلفت تر از معمول‌بوده و از پلاستيك نرم ساخته شده باشند. براي مطالعه بهتر می باشد كتاب ‌به جائي تكيه داشته باشد.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

چگونه می توان روشهای حفظ مفصل را فرا گرفت؟

برنامه حفظ مفاصل براساس تحقيقات انجام گرفته باعث كاهش درد شده و به انجام فعاليتهاي روزانه كمك مي‌نمايد.

عادت‌هاي بد و مضر به همان سرعت يا حتي گاهي سريعتر از عادتهاي خوب يادگرفته مي‌شوند و ترك كردن آنها نياز به کوشش و زمان دارد. براي تغيير يك عادت بد اولين قدم آگاهي و بعد باور به بد بودن آن می باشد و گامهاي بعدي بايد کوشش آرام اما مستمر براي جايگزيني عادات خوب بجاي عادات مضر باشد. تغيير روشهائي كه مدتها به ‌آن عادت گرفته‌ايم به يكباره ممكن نيست. بهتر می باشد از ساده‌ترين كارها شروع كنيم. آغاز مي‌توان از كارهائي که بيشترين درد را ايجاد مي‌كنند شروع كرد. با تكرار، روشهاي مناسب بصورت عادت روزمره در مي‌آيند. با در نظر داشتن اينكه انجام اين روشها براي همة افراد توصيه ميِ‌گردد بهتر می باشد آنها را به ديگران نيز ياد بدهيم . از طرف ديگر يكي از بهترين روشهاي كه باعث ميِ‌شوداين مطالب تكرار شده و بهتر ياد گرفته شوند، ياد دادن اين روشها به ساير افراد می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

پایه های ژنتیکی روماتیسم مفاصل کشف گردید
گروهی بین المللی از دانشمندان سوئدی، آمریکایی و سنگاپوری در مطالعه های خود پایه های ژنتیکی روماتیسم مفاصل را کشف کردند.

به گزارش سلامت نیوزبه نقل ازمهر، این گروه بین المللی که زیر نظر لارس کلارسکاگ و لارس آلفردسون از موسسه کارولینسکا در سوئد تحقیقات خود را انجام دادند، عامل ژنتیکی روماتیسم مفصلی را کشف کردند.

این دانشمندان با مطالعه DNA هزار و 500 بیمار مبتلا به روماتیسم مفصلی و مقایسه آن با DNA هزار و 85 فرد سالم نشان دادند که تفاوت میان دو ژن و یک ژن جدید که تاکنون ناشناخته بود، علت ابتلا به این بیماری می باشد. این ژن ناشناخته TRAF-C5 نام دارد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

همچنین یک ژن چهارم که STAT 4 نام دارد نیز می تواند دلیل بروز این بیماری باشد.

نتایج این کشف که در مجله پزشکی New England Journal of Medicine چاپ گردیده می باشد، نشان می دهد که روماتیسم مفاصل به حدود یک درصد از مردم دنیا آسیب می رساند.

Leave a Comment