تربیت بدنی

منبع تحقیق : دانلود پروژه رشته تربیت بدنی در مرود سرطان سینه – قسمت دوم

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

10- با تشخیص سرطان سینه در بدن حکم مرگ شما صادر می گردد
80 درصد از زنانی که دارای سرطان سینه بودند هیچ گونه علائمی در آنها بروز نمی کند (هیچ غده سرطانی در سینه و یا سایر گره های لنفاوی متصل به سینه پیدا نمود نمی گردد) به علاوه 80 درصد بیماران نیز در حدود 5 سال و یا بیشتر قادر به ادامه زندگی بودند. حتی افرادی که دارای علائم سرطان نیز هستند برای مدت زمانی طولانی و بدون بروز هیچ مشکلی می توانند به زندگی خود ادامه دهند. همچنین بایستی توجه داشت که با پیشرفت علم پزشکی همواره داروهای امید بخش تازه ای وارد بازار می گردد.

10 نمونه از بهترین راه های پیشگیری از سرطان سینه…

10 نمونه از بهترین راه های پیشگیری از سرطان سینه

1- در تست پزشکی سالانه خود، از پزشکتان بخواهید که ریسک ابتلا به سرطان سینه را در شما محاسبه کند. در حال حاضر چندین وب سایت به صورت آن لاین آماده ارائه چنین خدماتی هستند. یکی از این سایت ها:

www.breastcancerprevention.com

می باشد که سایت رسمی کمیته جلوگیری از سرطان سینه می باشد.

2- اگر از ریسک متوسطی در ابتلا به بیماری برخوردار هستید، هر ماه سینه خود را به گونه شخصی چک کنید. بهتر می باشد این کار را از 20 سالگی شروع کنید. از سن 20-39 سالگی نیز هر 3 سال یکبار به کلینیک های تخصصی مراجعه کرده و از سلامت خود آگاه شوید و از سن 40 سال به بالا میبایست هر سال این کار را انجام داده و به علاوه ماموگرافی نیز انجام دهید.

3- اگر ریسک شما در ابتلا به این بیماری بالا می باشد بایستی در مورد چگونگی انجام آزمایشات و فاصله زمانی بین آنها با پزشک متخصص مشورت کنید.

4- افرادی که دارای ریسک بالا هستند بایستی به عضویت یکی از کلنیک های درمانی درآیند تا در صورت بروز بیماری درمان سریعا آغاز گردد.

5- وزن بدن خود را همواره متعادل نگاه دارید، هنگامیکه به سن شما افزوده می گردد بایستی میزان کالری را در رژیم غذایی خود کاهش دهید و زمان ورزش و نرمش را زیاد کنید.

6-در طول روز در 6 وعده غذایی از میوه ها و سبزیهای تازه بهره گیری کنید. البته اگر این تعداد را به 9 مرتبه در روز افزایش دهید کار بی نظیری را انجام داده اید.

7-به دنبال راههایی باشید که بدن شما را همواره به فعالیت وادارند چه در محیط کار، چه در خانه و چه اوقات فراغت.

8- اگر جزء افراد سیگاری هستید، همین حالا کشیدن سیگار را متوقف کنید.

9-اگر مادر، خواهر و یا دختر شما سرطان سینه دارند نزد مشاور ژنتیکی رفته و آزمایشات اولیه را انجام دهید.

10- اگر در تست ژنتیک معلوم گردید که شما حامل ژن جهش یافته سرطان نوع 1 یا 2 هستید با پزشک خود در مورد روش های پیشگیری و درمان مشورت کنید. آغاز می توانید از داروها و در نهایت شیمی درمانی بهره گیری کنید. به خاطر داشته باشید که شیوه های درمان بسیار گسترده اند.

 

روش جدید تشخیص زود هنگام سرطان سینه

سامانه ی تشخیص رایانه ای نه تنها به متخصصان پرتوشناسی در تشخیص دقیق تر کمک می کند، بلکه می تواند کوچک ترین توده های سرطانی را در مراحل اولیه در سینه ی زنان جوان تشخیص دهد.

به گزارش پایگاه اینترنتی healthscont.com بهره گیری از این روش جدید تصویربرداری به همراه روش های قدیمی تشخیص سرطان سینه، تا 164درصد تشخیص توده های کوچک را بهبود می بخشد. با این روش می توان توده های یک سانتی متری یا کوچک تر را در زنان تشخیص داد.

به علاوه این روش تشخیصی در زنان جوان قابل بهره گیری می باشد، به تعبیری سن تشخیص تا 5 سال کمتر می گردد.

دکتر تومی ای کوپلز از بیمارستان ریچارد مموکیال در کلمبیا در مدت سه سال نزدیک به 28 هزار غربالگری سرطان سینه را انجام داد. از این تعداد 19 هزار غربالگری با بهره گیری از سامانه ی ماموگرافی به کمک رایانه انجام گردید. تشخیص سرطان سینه با این روش جدید تا 16 درصد و تشخیص توده های سرطانی کوچک تر از یک سانتی متر تا 164 درصد بیش تر گردید.

علاوه بر سرطان های کوچک، تشخیص سرطان های مهاجم، 116 درصد و سرطان در مرحله ی اول 72 درصد افزایش داشت. توده های سرطانی تهاجمی چنانچه در مراحل اولیه تشخیص داده نشود، به ویژه در زنان جوان کشنده می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

با این روش می توان حتی زنان جوان را با توده های سفت تر و متراکم پستانی به راحتی ماموگرافی نمود. در این زنان سرطان هم سریع تر رشد می کند و هم تشخیص آن در بافت های متراکم سینه سخت تر می باشد.

تغذیه در سرطان پستان

سرطان پستان جزء سرطان های نسبتاً شایع و خطرناک در بین زنان می باشد. درمان موفقیت آمیز این سرطان بستگی به تشخیص اولیه و مراقبت های پزشکی دارد.

معاینه ی سینه به صورت ماهیانه توسط فرد، برای تمامی خانم ها امکان پذیر می باشد. بهترین زمان برای معاینه بعد از دوران قاعدگی می باشد؛ زیرا در آن وقت دردناکی سینه که مربوط به هورمون ها می باشد وجود ندارد.

  طریقه ی معاینه ی پستان ها

1- روبروی آینه ایستاده و به هر دو سینه نگاه کنید؛ اختلاف اندازه و یا شکل سینه ها را مطالعه نمایید.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

2- در حالی که دراز کشیده و سر خود را روی یک بالش گذاشته اید، با نوک انگشتان سینه هایتان را لمس کنید. سطح سینه ها را فشار دهید و زیر انگشتان بچرخانید ( از نوک سینه ها شروع کنید). دورتادور آن را لمس کنید تا به زیر بغل برسید.

3- به پهلوها خوابیده و مطالعه سینه ها را مجدداً انجام دهید.

4- نوک سینه ها را فشار دهید و دقت کنید که خون یا ترشح از آن بیرون می آید یا خیر.

گودی ها و یا فرورفتگی های غیر طبیعی مانند پوست پرتقال نیز ممکن می باشد در سینه ها پدید آید.در صورت لمس برجستگی و یا هر علامت غیر طبیعی دیگر در سینه ها به پزشک مراجعه کنید. مطمئن باشید که بسیاری از برجستگی ها و ترشحات سینه سرطانی نیست اما به هر حال بهتر می باشد زمان را از دست ندهید.

عوامل خطرزا در مورد سرطان پستان

عوامل خطرزای شناخته شده در بروزاین سرطان به توضیح زیر می باشند:

بالا رفتن سن؛عوامل ژنتیکی؛ سابقه ی خانوادگی سرطان پستان، عوامل هورمونی، یائسگی دیررس،عدم سابقه ی زایمان یا زایمان اول تا سن 30 سالگی،عوامل محیطی مانند عوامل تغذیه ای ونحوه ی زندگی ، بهره گیری از بعضی از داروهای هورمونی، اختلال درکارسینوس های تخمدان و اندومتر.

شناسایی این عوامل خطرزا و پیگیری بالینی هر بیمار درمان سریع و بهتر را امکان پذیر می سازد.

تو صیه های تغذیه ای به مقصود جلوگیری ازبروز سرطان پستان:

یک رژیم غذایی بر پایه ی منابع گیاهی در مقایسه با رژیم های پرچرب و حاوی منابع حیوانی می تواند تا حد زیادی در پیشگیری از این سرطان مؤثر باشد.

1- برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه ، مصرف

میوه  و سبزی تازه و مواد غذایی حاوی فیبرهای  گیاهی را افزایش دهید.

2- مقدار کل چربی های رژیم و به خصوص چربی های اشباع را کاهش دهید.

3- افزایش فعالیت بدنی به مدت حداقل 4 ساعت در هفته

4- به حداقل رساندن

اضافه وزن  و چاقی

5- کاهش مصرف غذاهای حیوانی به خصوص گوشت قرمز

Leave a Comment