تربیت بدنی

دانلود فایل پژوهش: دانلود پروژه رشته تربیت بدنی در مورد سکته – قسمت پنجم

تب و سردرد گاهی با سینوزیت همراه ‌اند.

ترشح پشت حلق.

رادیوگرافی.
وقتی خود دندان درد می ‌کند، بایستی بدانیم مغز دندان به نحوی دچار آسیب شده می باشد و وقتی رگ ها و اعصاب دورن مغز دندان، دچار آزردگی شوند، درد شروع می ‌گردد. از دیگر علت های مهم درد دندان، سکته قلبی می باشد. گاهی درد ناشی از سکته قلبی، خودش را به صورت درد دندان فک پایین سمت چپ نشان می‌ دهد. پس به این نکته هم دقت کنید که درد دندان در این ناحیه بدون هیچ علت دندانی(مثل پوسیدگی) می‌ تواند نشانه اولیه سکته قلبی باشد. اگر دیدیم فرد مسنی که دندان ندارد، به صورت ناگهانی دچار درد فک پایین سمت چپ گردید، بایستی فورا او به اورژانس برسانیم. درد گوش نیز می‌ تواند به علت معضلات دندانی باشد، به‌ خصوص دندان عقل که گاهی درست در محل خودش قرار نمی‌ گیرد و برای همین مستعد تجمع مواد غذایی و ایجاد التهاب شده و درد آغاز می ‌گردد، که می‌ تواند به علت نزدیکی و یا افتادن ریشه‌ های عصبی روی هم، درد خود را در گوش نشان دهد. پس برای مطالعه درد دندان ‌ها همه این موارد را بایستی در نظر داشت و با مراجعه به متخصص بیماری‌ های دهان آن ها را به راحتی تفکیک نمود. حتی درد‌های روان تنی می‌ توانند خود را به صورت درد دندانی نشان دهند، استرس و اضطراب های روزمره زندگی یکی از علت های این معضلات روانی می باشد. وقتی بیمار هیچ مشکل پوسیدگی خاصی در دندانش نمی ‌یابد، اما درد هست، بایستی گوشه چشمی به معضلات زندگی خود هم بیندازد. شاید این معضلات دلیل ایجاد این درد باشند.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

یک استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:« پنیر به علت دارا بودن ۲ فاکتور اصلی در بروز سکته قلبی بایستی تا حد ممکن از سفره صبحانه حذف گردد.»دکتر سید حسن عارفی اظهار داشت:«سکته قلب ناشی از انسداد رگهای قلب می‌باشد که علت آن هنوز ناشناخته مانده می باشد و فاکتورهای تحقیقاتی متعددی در بروز آن تأثیر دارد.»ایشان ادامه داد:«در حال حاضر ۳۰۰ فاکتور خطر در بروز سکته قلبی شناخته شده که مصرف دخانیات، چربی و افزایش فشار خون شریانی سر لوحه این عوامل قرار دارند و مورد تأیید سازمان جهانی هم می‌باشند.»این متخصص قلب و عروق تصریح نمود:«البته فاکتور چاقی، دیابت و عدم تحرک کافی در شبانه روز از دیگر عوامل بروز سکته قلبی در افراد می باشد که در رتبه های بعدی قرار دارند.»

عارفی گفت:«طی سه قرن گذشته تنها ۱۰ درصد مردم بر اثر بیماریهای قلبی و عروقی می‌مردندولی در حاضر حاضر با ماشینی شدن زندگی،افزایش قدرت اقتصادی مردم و تنوع غجان خود را از دست می‌دهند.»

وی با تصریح به راهکارهایی پیشگیری از بروز سکته قلبی ادامه داد:«بیش از ۱۴۰ عارضه از سرطان مری تا روده بزرگ و انواع سکته قلبی و مغزی بر اثر استعمال سیگار بروز می کند که حتی مصرف یک تا سه نخ سیگار هم می‌تواند به سکته قلبی منجر گردد.»

این استاد قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت:«به مقصود پیشگیری از سکته قلبی هر ۶ ماه یکبار بایستی فشار خون و میزان چربی خون افراد مطالعه و از رژیم غذایی سالم و متنوعی برخوردار باشند.»

عارفی تصریح نمود:«سبزیجات،میوه‌های تازه، حبوبات و فیبر موجود در پوست آنها مانند موادی هستند که خاصیت ضد سرطانی و سکته قلبی و مغزی دارند و به همین مقصود بایستی در برنامه غذایی افراد گنجانده گردد.»

ایشان ادامه داد:«چربی‌های جامد مانند روغن نباتی، کره و پنیر خطرات ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی را افزایش داده و مصرف آن در دراز مدت فرد را در معرض سکته قرار می‌دهد.»

این متخصص قلب و عروق اظهار داشت:«درصد چربی پنیر حتی نوع کم چرب آن از سایر محصولات لبنی بالاتر می باشد و به دلیل دارا بودن یک نوع ماده سمی و نمک بالا فشار خون را افزاش می‌دهد.» 

عارفی گفت:«به دلیل اینکه پنیر ۲ فاکتور اصلی سکته قلبی را دارد، بایستی تا حد ممکن از سفره صبحانه افراد حذف و حبوبات،سبزیجات تازه، گردو و بادام جایگزین آن گردد.»

وی ادامه داد:«همچنین گوشت و محصولات حیوانات خاکزی نظیر گوسفند، گاو، شتر و بز خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد و گوشت مفید حیوانات آبزی مثل میگو و ماهی بایستی در سبد غذایی خانواده‌ها قرار گیرد.»

این استاد دانشگاه خاطر نشان نمود: « با تغییر شیوه زندگی، اصلاح رژیم غذایی، داشتن فعالیت بدنی و انجام ورزش و پیاده روی می‌توان از بروز سکته قلبی و مغزی پیشگیری نمود.»

در یک مطالعه جدید معلوم گردید پسوریازیس که یک بیماری معمولی پوستی می باشد خطر ابتلا به سکته مغزی ونامنظم شدن ضربان قلب را افزایش می دهد .گروهی از متخصصان دانمارکی در این مطالعات می گویند در بعضی موارد بیمارن مبتلا به پسوریازیس نزدیک به سه برابر بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به این بیماری ها ومشکلات عروقی هستند .این یافته که در مجله اروپایی قلب چاپ شده ،‌تائیدی بر مطالعات قلبی می باشد که پسوریازیس را بابروز معضلات قلبی وعروق خونی مرتبط می دانند .این معضلات قلبی وعروقی شامل حمله قلبی وحتی مرگ ناشی از این بیماری ها می باشد .به گزارش مجله آلاین لایوسانیس ، دکتر اولی آلهوف متخصص قلب بیمارستان گنتوفت در دانشگاه کوپنهاگ در این باره خاطر نشان نمود:‌در سال های اخیر بیماری پسوریازیس فقط به عنوان بیماری که ظاهر وپوست بشر را مبتلا می سازد در نظر گرفته نمی گردد بلکه این بیماری یک مشکل سیستماتیک می باشد وفاکتور خطر را برای قلب وعروق به شمار می رود .

دکتر آلهوف تاکید نمود :‌مبتلایان به پسوریازیس بایستی از نظر شاخص های بیماری های قلبی وعروقی مانند بی نظمی در ضربان قلب نیز مورد معاینه قرار بگیرند .

پسوریازیس یک بیماری مزمن پوستی می باشد که نام ان از کلمه ای یونانی به معنی (خارش ) گرفته شده می باشد .در این بیماری ناحیه ای از پوست ملتهب شده وبر جسته می گردد که با قرمزی پوست وخارش همراه می باشد وروی آن نیز پیوسته های نقره ای رنگ دیده می گردد . پوست سر ، ارنج ها وپشت بدن بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند .

گاهی شدت پسوریازیس آن قدر خفیف می باشد که بیمار اصلا به آن آگاه نیست . از سوی دیگر گاهی بدن رادر بر می گیرد . پسوریازیس اشکال گوناگون یا شدت های متفاوت داشته ومسری هم نیست .

پسوریازیس اغلب در سنین جوانی شروع می گردد ، اما می تواند در هر سنی از دوران نوزادی تا سنین کهولت شروع گردد . هم زنان وهم مردان تقریبا به یک نسبت به این بیماری مبتلا می شوند .

به گزارش ایسنا ،شایع ترین علامت پسوریازیس بروز برجستگی های کوچک قرمز رنگ می باشد . به تدریج این ضایعه بزرگتر شده وسطح آن پوسته پوسته می گردد .درحالی که پوسته های سطح به راحتی جدا شده ومی ریزند تا پوسته ها زیرین برداشته شوند ، پوسته زیر آنها دردناک شده وخونریزی خواهد نمود . بتدریج این نواحی قرمز، رشدکرده وگاهی حتی کاملا وسیع وچشمگیر می شوند .

آمار کلی سکته‌های قلبی در کشورمان افزایش یافته می باشد. عوامل خطر فراوانی برای این معضل مطرح می باشد مانند زندگی بی‌تحرک، آلودگی هوا، مصرف سیگار در سنین پایین و آمار رو به افزایش آن در زنان، افزایش میزان مبتلایان به دیابت. 

اغلب علائم و نشانه‌های قلبی و درمان در هر دو جنس یکسان می باشد. با این حال دیده شده که در تعدادی از زنان عوارض متفاوت می باشد. با در نظر داشتن این‌که شناخت این تفاوت‌ها هم برای پزشکان و هم برای بیماران ضروری می باشد، بنا گردید که در این هفته به مطالعه تفاوت میان زن و مرد در بروز علائم ناشی از تنگی عروق قلب و علائم سکته قلبی پرداخته گردد. 

زن‌ها به دلیل مسائل هورمونی از مردان متفاوت هستند. تفاوت در هورمون‌ها باعث شده تا بیماری‌های قلبی تا قبل از سن یائسگی در زنان از مردان کمتر باشد، اما پس از بروز یائسگی سکته‌های قلبی در زنان افزایش می‌یابد تا جایی که پس از حدود ۱۰ سال میزان آنها با هم برابر می گردد. 

یکی از شایع‌ترین و رایج‌ترین علائم «درد قفسه‌سینه» می باشد. درد بیماران با فعالیت، هیجان، سرما و حتی خوردن غذای سنگین شروع می گردد و با استراحت یا مصرف قرص‌های نیتروگلیسیرین (زیرزبانی) بهبود می‌یابد. در زنان ممکن می باشد درد حین استراحت بوده و ارتباطی با فعالیت نداشته باشد و هنوز منشأ درد در قلب باشد. بسیاری از زنان شروع درد خود را در حال خواب عنوان می‌کنند.

در مواردی دیده شده زنانی که مشکل قلبی آنها در مطالعه‌های بعدی نشان داده شده می باشد، تنها از خستگی شکایت داشته‌اند. خستگی به تنهایی به ندرت علامت اصلی برای مشکل قلبی می باشد. 

در تعدادی از مطالعات دیده شده که در زن‌ها بر خلاف مردها درد با استراحت و قرص‌های زیرزبانی بهبود نمی‌یابد و در عوض به داروهای ضداسید معده پاسخ می‌دهد در حالی که مشکل واقعی آنها گوارشی نبوده، بلکه قلبی می باشد. 

بیماران گاهی دارای علائمی همراه با درد هستند که وجود این علائم شانس بیماری قلبی را ۲ برابر می کند. علائم همراه شامل تنگی نفس، تعریق، تهوع و استفراغ می باشد. در زنان ممکن می باشد علائم همراه شامل درد گردن و حتی درد در پشت قفسه‌سینه باشد. علامت همراه رایج در مردان، تعریق می باشد. 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

زنان ممکن می باشد مشکل قلبی خود را به جای درد با تنگی نفس اظهار کنند؛ البته این تنها در زنان دیده نمی‌گردد، بلکه افراد مسن، بیماران دیابتی و افراد با اختلالات روانی نیز ممکن می باشد تجربه تنگی نفس را به جای درد داشته باشند.

عموما تپش قلب علامتی از فعالیت غیرمعمول قلب می باشد، این علامت از ضربان آهنگ غیر طبیعی قلب منشأ می‌گیرد. کاهش خونرسانی به قلب می‌تواند منجر به تپش گردد. جالب می باشد که دیده شده بیماران قلبی زن، گاهی تنها با تپش قلب بدون درد قفسه‌سینه به اورژانس مراجعه می‌کنند. 

همین تفاوت‌ها باعث شده تا بسیاری از زنان به دلیل تفاوت‎های عمده در بروز بیماری خود، با تأخیر در مراجعه و تأخیر در تشخیص مواجه شوند. همین تأخیرها می‌تواند علتی برای مرگ ناگهانی در زنانی باشد که هیچ مشکل قلبی واضحی تا زمان فوت نداشته‌اند. 

برای جلوگیری از سکته، تغذیه مناسب ترجیع‌بند توصیه‌های پزشکان می باشد و مدام مجبورند آن‌را تکرار کنند.در این ارتباط فقط کافی می باشد بدانیم مصرف دانه‌های کامل، میوه و سبزیجات به میزان ۳۰درصد احتمال سکته مغزی را کاهش می‌دهد.more مفاهیم: حمله قلبی چیست؟برای شروع باقلا و دیگر منابع اسید فولیک را دریابید. زیرا براساس نتایج پژوهشی که روی نزدیک به ۱۰هزار نفر انجام گرفته داشتن رژیم‌غذایی سرشار از اسید فولیک خطر سکته‌ مغزی را به میزان ۲۰‌درصد کاهش می‌دهد. باقلا علاوه بر اینکه برای قلب مفید می باشد، از مغز شما نیز به خوبی محافظت می کند؛ زیرا این ماده‌‌غذایی سرشار از اسید‌فولیک یا ویتامین B می باشد.

جوی دو سر، بادام و سویا را در رژیم‌غذایی خود بگنجانید. بادام، جوی دو سر و سویا سه ماده‌ غذایی مناسب یک رژیم غذایی ضد‌کلسترول هستند. هنگامی که این مواد‌غذایی در رژیمی که از نظر چربی‌های اشباع شده فقیر می باشد گنجانده گردد، می‌تواند میزان کلسترول مُضر یا همان LDL را به میزان ۲۸‌درصد کاهش دهد که کمابیش برابر با تأثیر داروی «استاتین» می باشد.

اگر میوه و سبزیجات در مقابله با خطرات بیماری‌های قلبی – عروقی مؤثر اقدام می‌کنند به این دلیل می باشد که دارای آنتی اکسیدان‌ها هستند.

آنتی اکسیدان‌ها با التهاب، مقابله و از ایجاد انباشتگی در جداره رگ‌ها جلوگیری می‌کنند. این مواد مغذی همچنین جریان خون را در رگ‌ها بهتر کرده و از سکته پیشگیری می‌کنند. همچنین می‌توانید مواد‌غذایی سرشار از پتاسیم مانند موز میل کنید. یک دلیل منطقی برای اینکه موز بخورید این می باشد که موز سرشار از پتاسیم می باشد. محققان ثابت کرده‌اند داشتن یک رژیم‌غذایی فقیر از پتاسیم یعنی کمتر از ۱٫۵ گرم در روز، خطر سکته‌ مغزی را ۲۸‌درصد افزایش می‌دهد. نتایج یک پژوهش دیگر نشان می‌دهد داوطلب‌هایی که روزانه ۹ واحد میوه و سبزیجات سرشار از پتاسیم مثل سیب‌زمینی، آلو و انگور مصرف کرده‌اند ۳۸‌درصد کمتر از افرادی که فقط چهار واحد از این مواد غذایی دریافت کرده‌اند در معرض سکته قلبی قرار می‌گیرند.

اگر اهل شیر نیستید بایستی بگوییم که وقت آن رسیده از همین حالا شیر را در برنامه غذایی خود بگنجانید. محصولات لبنی سرشار از پتاسیم، منیزیم و کلسیم عناصری هستند که فشار خون بالا را کاهش می‌دهند.

نتایج یک پژوهش در ایتالیا نشان می‌دهد تأثیر فشار خون بالا در مردانی که شیر می‌نوشند نسبت به مردانی که با این ماده‌ غذایی بیگانه‌اند تا یک دوم کمتر می باشد. خوشبختانه افرادی که ماهی بیشتری می‌خورند، مصرف گوشت قرمز و فراورده‌های گوشتی از قبیل سوسیس، کالباس و… را کاهش می‌دهند و در واقع چربی‌هایی را که رگ‌ها را مسدود می‌کنند از برنامه غذایی خود حذف می‌کنند یا کاهش می‌دهند.

سکته قلبی جوانان را نشانه رفته می باشد 

وقتی اعلام می گردد روزانه ۳۰۰نفر در کشور به دلیل بیماری های قلب وعروق فوت می کنندواز آن مهم تر این که جمعیت قابل توجهی از این افراد جوانان هستند دیگر نمی توان بی تفاوت بود که سن سکته قلبی در ایران به مرز ۳۲سال رسیده می باشد .

هر دردی درد قلبی نیست آگاهی نا کافی در میان نسل جوان در خصوص بیماری های قلب وعروق همیشه مشکل ساز بوده می باشد والبته روزهایی می باشد که این مشکل بیشتر به نظر می آید وآن هم این می باشد که کمتر کسی اطلاعات دقیقی در خصو درد های قلب دارد دردهای قلبی با نشانه های زیر همراه می باشد :

  • درد قلبی همراه با تیر کشیدن می باشد وبه قفسه سینه فشار می آورد که معمولا پس از یک فعالیت کاری یا شرایط توام با استرس در افراد عادی خود را نشان می دهد واین در حالی می باشد که بیماران قلبی حتی در حالت استراحت نیز دچار درد قلبی می شوند
  • درد های قلبی به غیر از مواردی که منجر به سکته یا انفارکتوس حاد قلبی می شوند معمولا کمتر از چند دقیقه طول می کشد این در حالی می باشد که دردهای آزار دهنده ای که معمولا خانم های جوان برای چند ساعت در ناحیه قفسه ی سینه یا قلب خود احساس می کنند دردهای قلبی نیست .
  • تعریق سرد ،احساس اضطراب شدید،تهوع ،استفراغ وکاهش سطح هوشیاری از دیگر علایم دردهای قلبی می باشد .
  • افراد دیابتی وسالمندان مراقب باشند بسیار اتفاق افتاده که دردهای قلبی در این افراد بدون علامت وبسیار مرموز می باشد.
  • درجوانان علائم دردهای قلبی قدری متفاوت می باشد وخیلی اوقات سکته حاد قلبی تنها با یک کاهش سطح هوشیاری واز حال رفتن ناگهانی خود را نشان می دهد.

علل سکته های زود رس به جرات می توان گفت که متخصصان قلب وعروق در تمام دنیا علل بروز سکته های زودرس قلبی را در عادات ورفتار روزمره ی مردم جستجو می کنند 

زندگی کم تحرک: با خود تعارف نکنید شمای خواننده بایستی درطول هفته چند ساعت فعالیت ورزشی کنید .آیا ورزش می کنید؟خیلی ها رفتن به سر کار یا برگشتن از آن جارافعالیت ورزشی می داننداین اصلا درست نیست فعالیت ورزشی بایستی منظم وصحیح باشد تااز بروز سکته ها جلوگیری کند.

استعمال دخانیات : استعمال سیگار وتنباکو به هر شکل در کشور ما به ویزه در میان نسل جوان در حال افزایش می باشد خیلی اوقات در محیط های مختلف جوان هایی را می بینیم که شاید سن وسالشان به ۲۵سال هم نرسیده باشداما مدت هاست که سیگار می کشند این روزها هم که تنباکوی قلیان با طعم وبوهای مختلف به بازار آمده وجوانها هم غافل از بیماری های عفونی همچون هپاتیت و… حجم خیلی از دود آن هارا وارد ریه خود می کنند .

آلودگی هوا: کلان شهر ها همیشه دغدغه آلودگی هوا را داشته  ودارند در تحقیقات اخیر ثابت شده که اگر قلب کسی ۷۰درصد دچار گرفتگی عروق کرونر باشد آلودگی هوا با مکانیسم اختلال در اکسیژن رسانی میزان این تنگی را به ۹۰تا ۱۰۰درصد افزایش می دهد وهمین نکته یعنی وقوع یک سکته حاد قلبی . پزشکان می گویند که اساسا هر نوع فعالیتی در شرایط بد آب وهوایی برای بدن مضر می باشد حتی اگر آن چیز که انجام می شود یک فعالیت ورزشی باشد .

استرس پدر همه ی امراض :ریشه ی همه ی بیماری های جسمی وروحی را بایستی در استرس وعصبی شدن جستجو نمود افراد عصبی زودتر مریض می شوند وتحقیقلت علمی ثابت کرده می باشد هر استرس از دو راه باعث بیماری قلبی عروقی می گردد اول تحریک وترشح هورمون هایی که بار وارده به قلب را افزایش می دهند . این هورمون ها که نوراپی نفرین  مهمترین آن هاست خاصیت دیگری هم دارند وآن تنگی عروق عروق قلبی می باشد که شخص را مستعد انفارکتوس قلبی می کند ودوم این که کاهش تحرک فعالیت های جسمی وورزشی باعث استرس می گردد شخص عصبی ومضطرب از ورزش گریزان می باشد واین موضوع در دراز مدت پیامد های خاص خودش را دارد پزشکان علت اصلی را در رژیم های غذایی جدید جستجو می کنند . این روز ها هر ساندویچ فروشی را که نگاه می کنی فقط جوان هارا می بینید ،پزشکان عقیده دارند که یکی از مهمترین علل کاهش دهنده سن سکته های قلبی حذف غذاهای آماده می باشد .نمک زیاد چربی های ترانس بالا ،فیبر کم ونیترات فست فود ها ترکیباتی هستند که سلامت عروق از جوله سلامت غروق کرونر را تهدید می کنند تحقیقات ثابت کرده که مصرف حتی هفته ای یکبار فست فود نیز می تواند چنین پیامدی را داشته باشد پیش روی مصرف غذاهای دریایی ،رژیم حاوی فیبر کافی روغن های حاوی اسید های چرب امگا ۳ مانند روغن زیتون ،روغن کانولا ،روغن دانه انگور ومغز های بدون نمک اثری عکس دارند واز مهمترین رژیم های سالم غذایی محسوب می شوند .

روشی مطمئن برای تشخیص دقیق میزان خطر :چند سالی می باشد که در ایران روش سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر توانسته این مشکل را بر طرف کند این روش که جزء پیشرفته تیرن والبته پرهزینه ترین ابزارهای تشخیصی بیماری قلب می باشد به پزشک وضعیت کامل عروق کرونر را نشان می دهد ومی توان میزان قطعی خطر را به بیمار اعلام نمود . در این روش یک پروب بسیار باریک از طریق سیاهرگ ران یا بازو وارد بدن می گردد وبا طی مسیر به سمت قلب با تزریق ماده  حاجب به عروق کرونر لحظه به لحظه از میزان خون رسانی آن تصویرمی گیرد .این روزها افراد با سن پایین که مشکوک به بیماری قلبی هستند کاملا نیازمند این روش هستند واین در حالی می باشد که به دلیل باور های غلط واشتباه بعضی افراد از این روش به دلیل پرخطر بودن آن گریزانند .

نتیجه یک پژوهش جدید نشان می دهد که بیشترین سکته های قلبی در فاصله زمانی ۶ صبح تا ۱۲ ظهر اتفاق می افتند. پژوهشگران اسپانیایی می گویند احتمال ایست قلبی، سکته یا اختلال در ضربان قلب هم با ساعات روز در ارتباط می باشد.

پژوهشگران اسپانیایی که در مورد معضلات دستگاه گردش خون و بیماریهای قلبی پژوهش می کنند، عقیده دارند سکته قلبی در ساعات اولیه روز بیشتر رخ می دهد. این پژوهشگران می گویند، خطرناکترین زمان، فاصله بین ساعات ۶ صبح تا ۱۲ ظهر می باشد. آنان اضافه می کنند که احتمال مرگ در اثر سکته قلبی در این ساعت بیشتر می باشد. سیستم گردش خون و عضلات قلب در نخستین ساعات روز انرژی کمتری دارند. از اینرو احتمال ایست قلبی، سکته مغزی یا قلبی و اختلال در ضربان قلب در این ساعات بیشتر می باشد. دلیل این ضعف هم به ریتم ساعت زیستی یا همان ساعت درونی بدن بشر برمی گردد که فعالیتهایی مثل ساعت خواب یا میزان حرارت بدن را تنظیم می کند. پژوهشگران عقیده دارند این ساعت درونی هم ریتمی ۲۴ ساعته دارد و میزان نور خورشید و حرارت بر فعالیت آن تأثیرگذار می باشد.

پژوهشگران اسپانیایی اطلاعات پرونده ۸۱۱ بیمار را که در فاصله سال های ۲۰۰۳تا ۲۰۰۹ دچار سکته قلبی شدند مطالعه کردند. این بیماران همگی در یکی از بیمارستانهای مادرید بستری شده بودند. آیدا سوآرز بارینتوس و همکاران او مقاله ای در مورد نتیجه پژوهش خود نوشتند که در مجله تخصصی قلب چاپ شده و نشان دهنده آن می باشد که در اثر سکته چه میزان از بافت عضله قلب مرده می باشد. مطالعه اطلاعات مربوط نشان می دهد که بافت مرده عضلات قلب در افرادی که در فاصله ساعات ۶ صبح تا ۱۲ ظهر سکته کرده اند حدود ۲۰ درصد وسیع تر از بافت مرده در عضلات قلب افردی بوده می باشد که در ساعات دیگری از روز دچار سکته شده اند.

اطلاعاتی برای پژوهش در مورد روش های پیشگیری از ابتلا به سکته

یک سوم بیمارانی که در بیمارستان مادرید بستری شدند در فاصله ساعات ۶ صبح تا ۱۲ ظهر سکته کرده بودند، ۲۹ درصد در فاصله ساعات ۱۲ ظهر تا ۱۸ عصر، ۲۰ درصد در فاصله ساعت ۱۸ عصر تا نیمه شب و ۱۷ درصد از نیمه شب تا ساعت ۶ صبح. البته پژوهشگران اسپانیایی در مقاله خود تأکید می کنند که در پژوهش آنها اندازه گیری میزان بافت مرده قلب تنها با در نظر داشتن غلظت آنزیم های قلبی تعیین شده می باشد. با این حال پژوهشگران اسپانیایی عقیده دارند، نتیجه این پژوهش شامل اطلاعات باارزشی برای تحقیقات بعدی می باشد که روش های پیشگیری از ابتلا به سکته را مطالعه می کند. اکنون می توان ساعات پرخطر روز را هم در واکاوی اطلاعات در نظر گرفت.

نتایج یک پژوهش جدید علمی نشان می‌دهد ادای بوقت نماز صبح ، بهترین راه برای پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی و تصلب شرائین می باشد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه اردنی الحقیقه الدولیه، نتایج این پژوهش علمی تائید کننده نتایج پژوهش علمی دیگری می باشد که سال گذشته منتشر گردید.

شماری از متخصصان انجمن پزشکان قلب اردن با اعلام نتایج این پژوهش افزودند: ادای بوقت نماز صبح به درمان بیماری های قلبی و تصلب شرائین کمک می کند. گرفتگی عضله قلب باعث سکته قلبی و تصلب شرائین نیز عامل سکته مغزی می باشد.

نتایج این پژوهش که روز یکشنبه در امان منتشر گردید نشان می‌دهد انسانی زمانی که مدت زمان طولانی می‌خوابد

تپش قلبش به میزان زیادی کاهش می یابد و به پنجاه تپش در دقیقه می‌رسد.

زمانی که تپش قلب کاهش می یابد گردش خون نیز در عروق و رگها به شدت کند می گردد و همین موضوع به رسوب املاح و چربیها در دیواره های عروق و رگها به خصوص در عروق قلب منجر می گردد و به انسداد آن می انجامد.

تحقیقات علمی و پزشکی نشان می‌دهد گرفتگی قلب از خطرناکترین بیماریهاست و عامل اصلی بیماری تصلب شرائین و انسداد شاهرگ نیز خواب طولانی مدتی در طول شبانه روز می باشد.

تحقیقات علمی مرکز ملی مطالعات مصر نیز نشان داده می باشد نماز صبح در اول وقت به فعالسازی سلولهای بدن بشر منجر می گردد و و نمی گذارد انقسام سلولی به وجود اید . انقسام سلولی به بیماریهای سرطانی منجر می گردد .

نماز بموقع صبح همچنین به جلوگیری از سکته های قلبی کمک می کند و فعالیت هرمونهای بدن و گردش خون را تنظیم می کند . 

ضرب المثل “خوردن یک سیب در روز شما را از دکتر بی نیاز می کند” را به “خوردن یک لیوان آب سیب در روز شما را از مراجعه به متخصص قلب، بی نیاز می کند”، تغییر دهید.

زیرا که گروهی از محققان دانشکده پزشکی “یو سی” در ایالات متحده آمریکا دریافته اند که نوشیدن آب سیب، از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و نهایتا سکته های قلبی، پیشگیری می کند.

به گزارش خبرگزاری بی بی سی، دانشمندان، این اثرات مثبت را ناشی از وجود “فیتو نوترینت ها” می ‌دانند.

مطالعه های متعدد دانشمندان، حاکی از آن می باشد که “فیتونوترینت ها” در کاهش LDL (کلسترول بد) بسیار کارآمد هستند و از اکسید شدن آن جلوگیری می کنند و در واقع خاصیت آنتی اکسیدانی دارند.

زیرا که زمانی که LDL اکسید می گردد، موادی به نام “پلاک” را به وجود می آورد که پلاک ‌ها با چسبیدن به دیواره عروق، باعث تنگ شدن دیواره رگ ها شده، تصلب شرائین و سکته‌های قلبی را موجب می شوند.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

“دایان هیسون” متخصص تغذیه و  رئیس تیم پژوهش می گوید:

” تحقیقات قبلی نیز نشانگر آن بود که مصرف میوه و سبزی از خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می کاهد، اما این اولین پژوهش کلینیکی می باشد که به مطالعه ترکیبات فعال و سودمند در آب سیب و میوه سیب می پردازد.”

Leave a Comment